Loading...
Rodzinny Album Rysunkowy

Babcia- smok!

Zobaczcie jak spostrzegawcze są dzieci! Jak widzą to czego oczami nie można zobaczyć, czyli ten smoczy głód babcinej miłości i troski. Wystarczyła tylko chwila, jedno spojrzenie i Ala potrafiła celnie ocenić i pięknie nazwać to co dzieje się pomiędzy tą małą bezbronną istotą i jego babcią. Mam przyjemność obserwować na co dzień (kiedy ja pracuję, Budyniem zajmuje się babcia Majeczka) ich relacje i jest to sama przyjemność! Cud miód i orzeszki! Mówi się że babcie są od rozpieszczania, mam chyba ogromne szczęście że babcie moich dzieci to super kobiety, liczą się z moim zdaniem i nie przesadzają z tym rozpieszczaniem a dzieciaki jednocześnie czują że są ich oczkami w głowie. Zauważam jednak że Babcina troska jest inna niż rodzicielska, mniej truchlejąca, mniej przesadzająca i niewyolbrzymiająca. Wszak nasze babcie nie były systematycznie terroryzowane artykułami w stylu:” tego nie mów swojemu dziecku”, „10 przykazań idealnej matki”czy „Jak wychować geniusza”. I kiedy mnie zdarza się stąpać wokół naszych dzieci na paluszkach, babcia mówi i robi wszystko zgodnie z własnym sprawdzonym przepisem 🙂 Tak, tak, przepis jest sprawdzony i nie potrzeba wprowadzać zmian wszak ja zostałam wychowana zgodnie z tą recepturą 😀 Poza tym po rozmowie z moją mamą wiem, że teraz ma pewien przywilej którego nie miała 30 lat temu, ma CZAS aby spokojnie pobyć z wnukami. Poza tym podkreśliła, że główna odpowiedzialność wychowania wszak spoczywa na nas a…to duża ulga(dla niej!) 😉

Niektórzy twierdzą że wnuki kocha się jeszcze bardziej niż własne dzieci. Babcia Majka zaprzeczyła twierdząc że jest z pokolenia „serca pojemnego jak przedwojennej wanny” i miłością obdarza wszystkich taką samą.

Och! Jaki mi wyszedł wpis uroczy na… dzień babci (?) A ten przecież już był dawno temu! Pogoda się załamała, zrobiło się deszczowo i jakoś tak nostalgicznie, może to dlatego…Zatem dziś tak bez okazji doceńmy babcie nasze i babcie naszych dzieci! Bo zawsze są obok, chętne mieć oko na nasze dzieci jak SMOK NA OWCE!

 

Monia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Editor's choice