Poniżej prezentuję Wam tekst, napisany w celach aplikacji na stanowisko pracy copywritera. Więcej informacji o tej aplikacji znajdziecie tutaj. Tekst jest krótki ale bardzo treściwy. Starałam się go napisać w takiej liczbie znaków w jakiej były napisane inne teksty na blogu firmy, do której aplikowałam. Oczywiście każdy rodzaj tapety o jakiej wspominam powinien być posiłkowany zdjęciem, jednak nie chcę tutaj na moim blogu wykorzystywać zdjęć tejże firmy, dlatego wykorzystałam zdjęcia dostępne za darmo. Zapraszam 🙂
Wzór cegły to jeden z nielicznych wzorów wśród tapet, który budzi skrajnie różne skojarzenia. Jedni na pytanie gdzie widzą zastosowanie takiego wzoru odpowiadają, że tylko industrialne lofty, innym kojarzy się z małym domkiem na Podlasiu. O co chodzi z tą cegłą? Dlaczego budzi tak wiele różnych skojarzeń? Bo cegła jest uniwersalna! I pasuje do każdego wnętrza.
Jaki wzór wybrać?
Decydując się na tapetę ze wzorem cegły należy się zastanowić nad tym jaki klimat chcemy stworzyć w swoim mieszkaniu. I od odpowiedzi na to pytanie budujemy wizję naszego wnętrza. Poniżej prezentujemy kilka typów ceglanych tapet i podpowiadamy jak je zaaranżować i którą wybrać aby stworzyć swoje własne wymarzone miejsce na Ziemi:
Czerwona klasyczna cegła.
Tutaj nie można popełnić pomyłki. Ten wzór sprawdzi się wszędzie: salonie, przedpokoju a nawet w kuchni. Kto oglądał serial „Przyjaciele” w latach 90. ten kojarzy ten wzór właśnie z kuchnią serialowych bohaterek. Wybierając czerwoną cegłę budujemy klimat mieszkania dodatkami. Jeżeli połączymy tę tapetę ze szkłem (szklany stół, krzesła, duże okna) lub stalą i stalową szarością uzyskamy efekt zimnego wnętrza. Bardzo industrialnego ale też eleganckiego. Zdecydowanie jest to wnętrze dla osób odważnych:
Połączenie czerwonej cegły z kolorem białym, jasnoszarym i pojedynczymi kolorowymi elementami da nam charakter podmiejskiego domu. Nowoczesny ale zarazem przytulny, taki w którym poczuje się dobrze cała rodzina.
Czerwona cegła połączona z jasnym drewnem, klasycznymi meblami bądź nawet postarzanymi to wnętrze rustykalne. Idealne dla osób które pragną żyć blisko natury lub chociaż namiastkę tej natury wprowadzić do swojego mieszkania. Tutaj też świetnie sprawdzi się wzór cegły „ z odzysku”.
Biały lub szary mur
Zdecydowaną przewagą cegły w jasnym kolorze jest nadanie pomieszczeniu przestrzeni i „oddechu” Jasne ściany są świetnym tłem do połączenia różnych dodatków i różnych stylów jak na zdjęciu poniżej:
W przypadku białej lub jasnoszarej cegły możemy stworzyć bardzo eleganckie wnętrze utrzymane w tonacjach szarości lub na bazie kontrastu biel-czerń. Jest to modne ostatnio rozwiązanie, stosowane w salonach czy dużych holach. Inną propozycją aranżacji wnętrza z tym wzorem cegły jest zastosowanie dodatków w pastelowych barwach np. delikatne błękity, róż, zieleń sprawią, że w naszym domu pojawi się aura toskańskiej prowincji. Biała cegła może być również z powodzeniem wykorzystana przy tworzeniu wnętrza w skandynawskim stylu, gdzie królują jasne kolory. W takim przypadku doradzamy akcent turkusu bądź koloru żółtego. A co jeśli chcemy i elegancję i Toskanię? Wówczas stawiamy na złoto! Złote dodatki, pozłacane ramy, żyrandole. Takie połączenie ożywi biel, nada wnętrzu elegancji ale też ciepła i przytulnej atmosfery
Biała cegła ostatnio bardzo zyskuje na popularności. Coraz częściej pojawia się również w pomieszczeniach takich jak łazienki.
Zatem nie pozostaje nam nic innego jak tylko zajrzeć w głąb siebie i wybrać taki wzór cegły, który idealnie będzie współgrał z naszym mieszkaniem i stylem życia.
Monia(próbująca sił jako copywriter)