Loading...
Rodzinny Album Rysunkowy

Pierogi nieleniwe vs leniwe kucharki.

Pięć lat to już taki wiek kiedy człowiek musi sam sprzątać swój pokój i wie ile to jest pracy. Często w godzinę sprzątania słabną nóżki, rączki, głowa, pojawiają się mroczki przed oczami, bełkotnieje mowa, żołądek skręca się w supełek wysyłając do mózgu sygnał „JEŚĆ NATYCHMIAST!”, który to usta wydają z siebie z zawrotną prędkością i w wysokich decybelach. Sprawia to, że wątpię w to ogólne osłabienie no ale dziecka mam nie nakarmić? Zatem karmię aby nabrało sił do sprzątania….i znowu lament, że późno, że kto to tak nabałaganił (?), że może jutro itd. Zmierzam do tego że pięć lat to taki czas, kiedy człowiek rozumie już znaczenie słów praca i lenistwo. Pięć lat to taki wiek kiedy mały człowiek nie lubi pracy niezwiązanej z zabawą i lubi lenistwo, KAŻDE! Nie wiedziałam tylko, że pięć lat to taki wiek, w którym z taką łatwością ocenia się innych!?

My to jednak mamy jakoś tak narodowo we krwi. Od wczesnych lat dziecięcych. U siebie lenistwa(w tym przypadku) nie widzimy a innym z ochotą wytkniemy! Bum!

Dziecko i macierzyństwo czyni ze mnie lepszą osobę bo od tamtej sytuacji taka myśl mi towarzyszy: zanim skomentujesz, skrytykujesz, zastanów się jak Ty na tym tle wypadasz.

I z tą myślą Was zostawiam dzisiaj 😉

Monika

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzinny Album Rysunkowy