Loading...
Świat Mamy

Pojemnik serduszko.

Dzisiaj Walentynki, dlatego też musi być tematycznie. Zastanawiałam się co Wam zaproponować z tej okazji i wymyśliłam pojemnik z serduszkiem. Myślę , że to będzie super pomysł na prezent i to nie tylko na Walentynki. Pomyślcie co można włożyć do takiego pojemnika aby Wasi Panowie byli zadowoleni z prezentu. Miejcie przy tym na uwadze, konstrukcję męską i fakt, że faceci nie chcą dostawać walentynkowych kartek, „słodkopierdzących” pluszowych misiów czy poszewek na poduszki z nadrukiem Waszego wspólnego słodkiego selfiaczka. Panowie są prości i ja taką prostą propozycję przedstawiłam na Instagramie ( Zapraszam!) 😀 Pamiętajcie też, że Panowie nie lubią niczego co jest w kwiatki, aniołki i serduszka. Bardzo prawdopodobne jest, że ten słodki pojemnik do Was wróci i będziecie mogły trzymać w nim swoją biżuterię lub inne przydatne szpargały.

Pojemnik jest niewielkich rozmiarów: 14x6x10cm

 

No to do roboty:

  1. Tkanina zasadnicza 36 x 22cm – czerwona bawełna
  2. Tkanina wewnetrzna (podszewka) – 2 szt. 19 x 22 – paski
  3. Flizelina, sztywnik 34 x 20cm
  4. Zapięcie magnetyczne
  5. Sprawna maszyna i żelazko
  6. Zapał i ochota do szycia

 

Przygotujcie sobie szablon, zgodnie z poniższym rysunkiem.

Jak widzicie, na obrazku zaznaczyłam Wam zieloną kreską linię środka. Ta linia wyznacza brzeg złożonej na pół tkaniny. Zgodnie z tym wytnijcie tkaninę zasadniczą.

Zgodnie z szablonem wytnijcie 2 częsci podszewki

Wytnijcie i naprasujcie flizelinę.

Na podszewkach, zaznaczcie sobie miejsce w którym ma być zapięcie. Ja to robię znikającym mazakiem. W miejscu gdzie ma się znajdować zapięcie magnetyczne dobrze jest przykleić kawałek flizeliny, aby wzmocnić tkaninę. Nacięcia do zapięć magnetycznych wykonuję zawsze nożem krążkowym (Uwaga! wystarczy tylko przyłożyć nóż w jednym miejscu bez przesuwania go aby nacięcie nie było zbyt duże) na macie samogojącej.

Składamy teraz części podszewki prawą stroną do siebie. Możemy je przytrzymać razem zapinając zapięcie i zszywamy dolny szew zostawiając w środku otwór. Będzie on nam potrzebny do przewleczenia całego pojemnika na prawą stronę. Myslę, że na zdjęciach świetnie widać o co chodzi.

Rozprasujcie szew po zszyciu. Teraz składamy prawymi stronami do siebie tkaninę zasadniczą i podszewkę i zszywamy górne krawędzie – tam gdzie wystaje kształt serduszka. Zróbcie to bardzo uważnie i najlepiej bardzo drobnym ściegiem, wówczas kształt będzie ładniejszy. Po zszyciu natnijcie szwy, możecie je też skrócić. Ja tego nie robię, zostawiam szew długości 1cm aby usztywnić krawędź pojemnika.

Teraz  dokładnie zepnijcie szpilkami boczne szwy, czyli miejsca gdzie się łączy tkanina zasadnicza z podszewką i zszywamy! turturturtur…

Powoli nasz pojemnik nabiera kształtu: zszywamy wszystkie 4 narożniki.

Teraz uwaga bo trzeba to zrobić sprawnie – przewlekamy pojemnik na prawą stronę przez pozostawiony w podszewce otwór. Najlepiej zrobić to zdecydowanym ruchem, nie zgniatać pojemnika za bardzo. Ważne żeby pozostawiony otwór nie był zbyt mały.

Zszywamy pozostawiony otwór, wkładamy podszewkę do środka i prasujemy pojemnik.  Tadaaam i gotowe!

Kształt serduszka można podkreślić haftem ręcznym albo maszynowym ściegiem ozdobnym. Gdybyście chcieli zrobić to na maszynie to najlepiej jeszcze przed połączeniem tkaniny wierzchniej z podszewką.

 

Życzę Wam przyjemnego szycia, miłego Święta Zakochanych i wszystkich kolejnych dni, które po nim nastąpią również. 🙂

Aha, no i trafionych prezentów 😉

Monia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rodzinny Album Rysunkowy