Loading...
Świat Mamy

Szybki pomysł na prezent – Marchewka!

Mam dla Was pomysł na prezent dla dzieciaków, w przypadku kiedy nie rozbiłyście banku i nie planujecie robić nierozsądnie obfitych prezentów świątecznych. Czasami wystarczy jakiś drobiazg, może słodycze, owoce ( czy ktoś to jeszcze praktykuje?). Ja w takich sytuacjach lubię taki banalny prezent zapakować jakoś tak, niebanalnie. Dlatego dziś mam dla Was woreczek- marchewkę. Taka marchewka nie tylko będzie ślicznie wyglądała jako opakowanie prezentu ale można ją później wykorzystać np.  do przechowywania drobnych zabawek lub na przekąski kiedy wybieramy się na wycieczkę.

Marchewkę szyje się bardzo szybciutko i spokojnie zdążycie uszyć do Świąt kilka takich warzyw. Moja marchewka  jest dosyć duża, ma  41 cm długości i 20 cm szerokości.

Do uszycia marchewki potrzebujecie:

1. Pomarańczową tkaninę, 2 kawałki o wymiarach 30 x 22cm

2. Zieloną tkaninę (natka) 2 kawałki o wymiarach 26 x 22cm

3. Plastikowy stoper ( możecie zrobić też bez)

4. Tasiemka lub sznurek

Do dzieła!

Przygotujcie sobie szablon, zgodnie z rysunkiem poniżej, czyli na korzeń marchewki 29 x 22 cm oraz na nać 13 x 22 cm ( tkaninę będziemy wycinać złożoną wzdłuż dłuższego boku).

Wycinamy elementy:

Teraz zszywamy pomarańczowe elementy korzeni marchewki z zielonymi-natką:

Dla estetycznego wyglądu, szew wykańczamy np. na owerlocku

Szew zaprasowujemy w dół. Drugą krawędź elementu natki możemy również wykończyć owerlockiem lub ściegiem zygzakowym, tak jak na zdjęciu poniżej:

Teraz musimy zrobić dziurkę, ponieważ nasza marchewka będzie posiadała tunel ze sznureczkiem. Zamykać ją będziemy za pomocą ściągnięcia sznureczków stoperem. Możemy zrobić klasyczną dziurkę za pomocą odpowiedniej opcji w maszynie do szycia i dedykowanej do dziurek stopki lub możemy nabić oczko za pomocą napownicy. Ja wybrałam klasyczną dziurkę. Pamiętajcie, że dziurkę robimy tylko w jednym elemencie. Odmierzamy sobie środek i w odległości ok 1,5cm od szwu robimy dziurkę:

Zszywamy obie części marchewki.  Zostawiamy oczywiście otwór w natce (cała prawa strona)Postarajmy się aby szwy nam się ładnie schodziły. Po zszyciu również możemy wykończyć szew ściegiem owerlockowym.

Za pomocą prujki rozcinamy naszą dziurkę

Nasza marchewka nabiera powoli docelowego kształtu. Wywijamy połowę tkaniny natki do wnętrza marchewki i zaprasowujemy:

Teraz stebnujemy marcheweczkę aby połączyć wewnętrzną część natki:

Jeżeli macie możliwość zwężenia pola pracy maszyny do szycia to tutaj się Wam ta opcja przyda. Nakładamy wówczas marchewkę na maszynę i szyjemy ( tak jak w przypadku nogawek spodni czy rękawów)

Teraz został nam już tylko do odszycia tunel. Myślę, że szerokość 1 -1.5 cm będzie odpowiednia.

Wciągamy sznureczek, zakładamy stoper. Ja dodatkowo założyłam jeszcze końcówki plastikowe na sznurki, myślę że wygląda to bardzo estetycznie 🙂 Lubię tak dopieszczać moje uszytki 😀

Marchewa gotowa! Teraz już tylko musicie ją wypełnić jakimiś niespodziankami, no chyba że Zajączek zrobi to za Was 😉 Ja planuję jeszcze dziś wieczorem uszyć kolejne, zaglądajcie na Instagram z pewnością się nimi pochwalę!

Miłego szycia

Monia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzinny Album Rysunkowy