Loading...
CodziennośćRodzinny Album Rysunkowy

Ziemianie! To mnie zadziwia: muzyka taneczna!

Moi drodzy Ziemianie,

Zwracam się dziś tak oficjalnie ponieważ już dawno nie zszokowało mnie coś tak bardzo jak ostatnio, kiedy wracałam sobie z siatami z zakupów. Słoneczko przygrzewało więc aura sprzyjała i wszelkie zajęcia taneczne, taneczno-sportowe w okolicy dzieci odbywały na podwórkach i boiskach. I jakie było moje ogromne zdziwienie kiedy najpierw dotarło do mnie audio- dźwięk i słowa piosenki Niki Minaj ” getting sexy and hotter….” a potem dopiero pojawiła się wizja! Dzieciaczki 4-5 letnie, dziewczynki tańczące w rytm tej piosenki! O Mój Boże! – chce się zakrzyknąć. Chociaż lepiej byłoby nie włączać w to wszystko jeszcze aspektu boskiego czy duchowego bo tu bardziej chodzi o umysł i ciało. Umysły tych małych dziewczynek, które karmi się już od najmłodszych lat zamiłowaniem do muzyki POP. Tylko jakiej muzyki POP? Nafaszerowanej i kipiącej od erotyzmu. Niki Minaj ma z POPem taki związek, że na każdym jej teledysku pewne części ciała jej pop upują. Hihihi. Kumacie? Pewnie tak. Kto tego nie widział?

Dobra ale ja nie o tym co tam na tych teledyskach, chociaż to też jest ważne. Bo dzieci chcą potem takiej samej muzyki słuchać w domu i tańczyć do niej. A współczesne teledyski często powinny być „18+” I żebyście mnie źle nie zrozumieli, ja nie jestem pruderyjna. O nie! Daleko mi do tego! Ja się tylko nie zgadzam na erotyzację świata dziecięcego! Po prostu NIE! Dzieci są dziećmi i oby nimi były jak najdłużej. Chrońmy je i dbajmy o nie. Zwłaszcza dzisiaj, w świecie kultu ciała i wszechobecnego erotyzmu. Chciałabym też aby dzieci miały normalne i zdrowe wzorce. Wzorce fajnych kobiet – wiadomo każda z nas mam jest do pewnego momentu tylko wzorem dla swojej córki. Potem pojawiają się idolki. Fajnie jakby to były wartościowe kobiety, które nie zdobywają popularności śpiewając o tym, że są napalone i trzęsą do tego wszystkim co mogą. Bo być fajną babeczką w dzisiejszych czasach to chyba coraz trudniejsza sztuka!

Podsumowując kochani, zwracajmy uwagę na to do jakich piosenek nasze dzieci ćwiczą i tańczą. Zwracajmy uwagę prowadzącym zajęcia. Kategorycznie mówmy nie, kiedy nam się coś nie podoba. Nawet jeśli inne mamy nic nie mówią. Może nie rozumieją słów piosenek?  Może nie rozumieją istoty problemu! Jeżeli Wam to przeszkadza to mówcie nie! Ja zawsze się głośno sprzeciwiam kiedy coś mi się nie podoba!

Życzę Wam i Waszym dzieciakom fajnych zajęć poza-przedszkolnych, poza-szkolnych i przede wszystkim, fajnych prowadzących te zajęcia. A gdybyście potrzebowali wskazówek jak zrobić pompony na dziecięce występy taneczne, to tutaj zostawiam Wam link: Pompony z bibuły

Monia (oszołomiona)

One comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rodzinny Album Rysunkowy